Про це він заявив, виступаючи перед студентами у Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова.
"Наше завдання вийти на рівень середньої заробітної плати вчителя, що відповідає рівню середньої заробітної плати у народному господарстві. Нам під силу це зробити? Так, під силу! Я думаю, що у найближчий рік-два ми це зробимо", - сказав Микола Азаров, підкресливши, що престижність праці вчителя залежить не тільки від рівня заробітної плати, але і від багатьох інших чинників.
Глава Уряду наголосив, що потрібно розробити таку систему, при якій працювати вчителем було б дійсно престижно. Він додав, що робота вчителя є однією із найбільш шанованих.
Крім того, прем’єр-міністр підкреслив, що одним з головних завдань, які вчителі повинні реалізовувати у своїй роботі, - навчити учнів та студентів мислити нестандартно, оскільки саме нестандартне мислення дозволяє створювати передові технології, запровадження яких матиме позитивний вплив, зокрема для економіки України.
"Найголовніше зараз у нашому інформаційному світі навчити мислити нестандартно, заставляти учнів і студентів осмислювати та аналізувати події сьогодення", - сказав Микола Азаров.
Прем’єр-міністр сказав, що освіта в Україні знаходиться на пристойному рівні, а рівень підготовки студентів відповідає сучасним міжнародним стандартам.
Зазначимо, що у Держбюджеті на 2012 рік передбачено зростання посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших працівників галузі освіти, яке протягом року планується здійснити 6 разів.
Посадовий оклад працівника І тарифного розряду з 1 січня становить 773 грн, і в результаті кількаразового підвищення 1 грудня 2012 року становитиме 839 грн.
За даними Державної служби статистики середньомісячна заробітна плата у промисловості за січень-листопад 2011 року склала 3083 грн, в освіті 2051 грн.
Кінець 2011 року запам’ятався вчителям багатьох регіонів невчасною виплатою заробітної плати та "проханнями" йти у безоплатні відпустки, у зв’язку з нестачею коштів.